İMTİYAZ SAHİBİ

Lutfi Taner DENİZ

İrtibat Telefon

(0 328) 814 84 59

SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ

Tuğba DENİZ

Ortaokul Cd. No 28  OSMANİYE

e-mali: takipgazetesi@akdenizofset.com

 2
Web Sayfamıza Hoş Geldiniz

30 Ekim 2006 Pazartesi

 

Menü

AKDENİZ Gazetesi

TAKİP Gazetesi

AYDIN OSMANİYE Gazetesi

Akdeniz Ofset & Form

ARŞİV

 

Hac semineri başlıyor

Osmaniye İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hac seminerinin bugün başlayacağı belirtildi.

Osmaniye İl Müftüsü Zeki Sarılar tarafından yapılan açıklamada; "2006-2007  yılı  Osmaniye İlinde hacca gidecek hacı adayları için düzenlenen hac semineri  30 Ekim 2006  Pazartesi günü (bugün) başlıyor.

Hac semineri İl Müftülüğü ile aynı tarihlerde Bahçe, Düziçi ve Kadirli İlçelerinde de yapılacaktır. Sumbas ilçesinden kayıt yaptıran hacı adayları Kadirlide, Hasanbeyli ve Toprakkale ilçelerinden kayıt yaptıran hacı adaylarıda İl Merkezinde seminere katılacaklardır.

Seminer İlimiz Müftülüğü konferans salonunda 08.00 ‘de başlayacaktır. Derslerde hacı adaylarımızın kutsal yolculukta karşılaşacakları  muhtemel zorluklar, idari konular ve hac menasiki ile ilgili detaylı bilgiler sunulacaktır. Tabiatında zorluk ve meşakkat olan hac ibadetini eksiksiz ve tam olarak yapabilmek, muhtemel sıkıntılara karşı tedbirli olmak için hacı adaylarının kutsal yolculuk öncesi bilgilendirilmesi çok büyük önem arzetmektedir.

30 Ekim 2006  Pazartesi günü (bugün) başlayacak seminer 14 Kasım 2006  Salı günü sona erecektir. Bütün hacı adaylarımızın hac seminerlerine iştirak etmelerini  tevsiye eder, hac yolculuklarının şimdiden hayırlı  ve mübarek olması diliğiyle saygılar sunarım."denildi.

Osmaniye’de Cumhuriyet coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 83.yıldönümü tüm yurtta, Dış temsilciliklerimizde ve KKTC’de törenlerle kutlandı.

Osmaniye’deki törenler 28 Ekim Cumartesi günü saat: 13.00’te Valilik binası önünde Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi.

Valilik binası önündeki törene Vali Zübeyir Kemelek, Cumhuriyet Başsavcısı  Abdullah Bayır, Garnizon Komutanı İs.Kur. Kd. Alb. Muhammet Kirazdiken, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Kamu kurumu ve kuruluş temsilcileri ile Sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

29 Cumhuriyet Bayarımı törenleri ile ilgili geneş haber ve fotoğraflarımızı yarınki gazetemizde görebilirsiniz.

Av. Kabasakal’ı kaybettik

Osmaniye Barosu Avukatlarından Av. Haşim Kabasakal vefat etti. 1965 doğumlu olan Haşim Kabasakal, Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Haşim Kabasakal Cuma günü düzenlenen törenle Osmaniye Asri mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.

Ankara Hukuk Fakültesi Mezunu olan Haşim Kabasakal 1989 yılından beri Avukatlık yapmaktaydı. Evli ve 1 Çocuk Babası olan Kabasakal, 1999-2004 yılları arasında Fazilet Partisi İl Genel Meclisi üyeliğinde bulundu. Av. Haşim Kabasakal, halen Osmaniye Barosu Yönetim Kurulu ve Saadet Partisi İl Disiplin kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Eğitimciler Bayramlaştı

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen üyeleri bayramın 3. Günü bir araya gelerek hem bayramlaştılar hem de eğitim konusunda yapacakları çalışmaları konuştular.

Memur-Sen İl Binasındaki başramlaşma törenine Memur-Sen İl Başkanı Mücahit Çelik, Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Erdoğan Asarkaya, Memur-Sen'e bağlı diğer Sendikaların İl Temsilcileri ve eğitimciler katıldı.

Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Erdoğan Asarkaya, bayramlaşma törenine katılan misafirlerine teşekkür ederek; "Bugün, bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Şahsınızda sizlerin ve ailelerinizin, tüm eğitim camiasının mübarek ramazan bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın hepimize hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

Memur-Sen Osmaniye İl Başkanı Mücahit Çelik ise, "Öncelikle bu mübarek bayramın tüm insanlık alemine ve ülkemiz alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Bugün Dünya'da bu bayramı buruk yaşayan, hatta hiç yaşayamayan müslümanlar var, bayramı bombalar altında geçiren çocuklar var. Dileriz bu bayram bu acı çeken kardeşlerimizin özgürlüğüne vesile olur." dedi.

TAKiP 4. Yılında

Her zaman halkın ve haklının yanında olmayı ve tarafsız habercilikten ödün vermeden yayına başlayan Takip bugünkü sayısı ile 3. yılını gerilerde bırakarak, 4. yayın  yılana merhaba dedi.

Gazetemiz  bugüne kadar  olduğu gibi bundan sonraki süreçte de  tarafsız habercilik ilkesinden ödün vermeden halkın ve haklının yanında yayınını sürdüreceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Takip gazetesi olarak bizleri bugünlere getiren, katkıları ile yaşamasını sağlayan kamu ve özel kurum yetkililerine, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, esnafımıza ve tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

Okulda seçim heyecanı

Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığımız  günlere denk gelen çok anlamlı bir seçim yapıldı. Okul öğrencilerinin tamamının oy kullandığı seçimlerde, 26 aday yarıştı. Üç sandıkta oy kullanıldı.

Projeden sorumlu rehber öğretmenler Birsen ÇAĞMEL ve Nuray TANDOĞAN şu açıklamaları yaptılar:  "Bu proje okulumuzda dört yıldan beri başarıyla uygulanmaktadır. İlk yıl okul meclis başkanımız ilimizi TBMM’de temsil etmiştir. Bu yıl da aynı beklenti içerisindeyiz. Öğrencilerimizde demokrasi bilincinin yerleşmesi için ve demokrasiyi yaşayarak öğrenmeleri açısından çok faydalı. Bu projenin uygulanmasında okul idaremizin de tam desteğini görmekteyiz.

Ayrıca demokrasi sadece oy kullanmak demek değildir. Demokrasi kültürünün önce ailede başlaması gerekir. Evde demokratik bir hava oluşturma konusunda anne babaların özenli davranmaları önemlidir. Daha sonra sınıfta demokratik bir yaklaşım içinde olmak konusunda öğretmenlere önemli görevler düşer."

Zafer, 5. sınıf öğrencisinin…

Atatürk İlköğretim Okulu’nda yapılan ‘Okul Meclisi Başkanlığı’ seçiminde, 1418 öğrenci oy kullandı. Bu oylardan 1410’u geçerli, 8’i ise geçersiz sayıldı.

Yapılan sayım sonucu; 5-A sınıfından Halil İbrahim Aslan, 175 oy alarak, seçimi kazandı. 26 adayın yarıştığı seçimlerde, Ömür Can Polat adlı öğrenci 154 oy alarak 2., Elif Atmaca da 124 oy alarak 3. oldu.

Okul Meclis Başkanı seçilen Halil İbrahim Aslan; "Okuldaki arkadaşlarımı en iyi şekilde temsil edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın." diyerek, demokrasi adına okulunda çok güzel bir uygulama gerçekleştiğini dile getirdi.

Kanal tehlikesi...

Osmaniye’nin Toprakkale  İlçesinde  üzeri kapatılmayan kanalın tehlike oluşturduğu belirtilerek gerekli önlemin alınması istendi.

 İlçe merkezinden geçen Cadde üzerinde yaklaşık 200 metre uzunluğunda kaldırım kenarına atık suyun akması için açılan kanalın üzerinin kapatılmaması nedeni ile yayalar için kazalara davetiye çıkardığı belirtiliyor.

Şehir içerisinde bir metreye yakın derinlikte kazılan kanalın üzerinin açık olması nedeni ile geçtiğimiz günlerde  kahvehane işletmecisi Muhammet Sönmez kanala düşerek ayağının kırılması olayını yaşadı.

 Kanala düşerek ayağı kırılan Muhammet Sönmez tedavisi için Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayağındaki kemiklerde kırıklar bulunan ve ameliyat olan Sönmez sağlığına kavuşmayı beklerken, şehir içindeki bu kanalın üzerinin kapatılmasını başka kazaların önlenmesi açısından Belediye Başkanı Hasan Akşit’ten duyarlılık beklediğini söyledi.

GÜNCEL

Nedim YILDIZ

AB rüyası görenlere

Yarım asır olacak neredeyse… İlk andan itibaren, bizi hiçbir zaman AB’ye almayacaklarını haykırıyoruz. Bizi almamaları; demokrasi fakiri olmamızdan, her işimizin torpil ve rüşvete dayanmasından,  batıl inançlara göre hayatımızı yönlendirme-mizden, Cumhuriyet değerlerimizi seksen yıl sonra yerle bir etmemizden, ülkemizin doğal kaynaklarını pervasızca yok etmemizden, aşırı nüfus artışına rağmen doğum kontrolüne direnmemizden, yollarda gezen milyonlarca işsiz ordumuzdan, v.s. kaynaklanmıyor.

Onların hesabı, taa Malazgirt’e dayanıyor; Haçlı Seferleri’ne dayanıyor; kutsal saydıkları yerlerin, Türkler’in elinde olmasına dayanıyor; Konstantinapolis adının İstanbul olarak değiştirilmesine dayanıyor; Ege kıyılarının Türk müziği ile kaynamasına dayanıyor; üç tarafı denizlerle çevrili ve Boğazlar’ı içinde barındıran Anadolu’nun Türk hakimiyetinde kalmasına dayanıyor…

Bizi oyalayarak; yıllarca uğraştığımız, Cumhuriyet’in kurucularının kanlarını, canlarını verdikleri değerlerimizi yok etmek için olmadık uygulamalara ittiler. Bizim başımızda olanların da candan destekledikleri uygulamalar hayata geçirildi. Ne kadar kanı bozuk varsa, uygulanamayan yasaların kalkanına sığınarak, toplum hayatımızı yerle bir ettiler. Uluslar arası camiada, hep küçültüldük. Bir taraftan ABD, bir taraftan AB; ulusal haysiyetimizle oynadı. Şu an ‘memleketin dahilinde iktidarı elinde tutanlar’ da ‘Ulusalcılar’a savaş açtı. Onlara göre; Müslüman olduğumuzdan dolayı ‘ümmet’ olmamız gerekiyordu.

Ünlü bir köşe yazarımızın yazdığına göre, AB rüyası bitmiş. Ben ve benim gibi düşünenler o rüyayı hiç görmedi ki… Başından beri bizi içlerine almayacaklarını, sindiremeyecek-lerini yazıp çizdik. Aslında kendilerine göre sindirdiler. Çünkü beş on yıl öncesine göre; bizi biz yapan değerlerin çoğunu sildirmeyi başardılar. Hem de kendi ellerimizle, içimizdekilerle başardılar bunları…

AB Komisyonu Başkanı Barroso, baklayı ağzından çıkarttı: "İşler kötü gidiyor. Kritik dönemdeyiz. Umudumuz, Dönem Başkanı Finlandiya'nın Türkiye ile müzakerelerin kesilmesini önleyebilmesi." Yani topu dönem başkanı olanlara atıyorlar. Sanki birbirlerinden farklı düşünüyorlar! Son olaylarda bunu herkes gördü. Sözde Ermeni soykırım iddialarında, bütün Dünya, hatta kültürlerini özümüzde yaşattığımız kalleş kardeşlerimiz ‘Araplar’ bile diğer ülkelerle hemfikir oldular!...

Elin adamı boşuna konuşmuyor: "Üzülerek söylüyorum ama işler kötü gidiyor. Çok kritik bir dönemdeyiz. Türkiye'deki reformlar son derece ağır ilerliyor, beklediğim gelişmeleri halen göremiyorum. Finlandiya'nın, müzakerelerin travmatik biçimde durdurulmasını önlemeyi başarabilmesini umuyoruz. Ama samimi olarak söylemem gerekirse şahsen kaygılıyım." diye…

Devam edecek...

 

Tasarım X GRUP