WEB SAYFAMIZA HOŞGELDİNİZ    
 

FİRMAMIZ

1987 yılında kurulan matbaamız, kısa sürede yaptığı işlerle kendisini bölgemizde kanıtlamıştır. O yıllarda Adana’ya bağlı bir ilçe konumunda olan Osmaniye’mizde matbaacılık sektöründe bir çok eksikliğin varlığı ve Osmaniye halkının en küçük matbu işini dahi ilçe dışına götürmek zorunda kalması, bizleri bu alanda yenilikler yapmaya zorlamış, hergün yenilenen sektörde ayakta kalabilmek için yenilikleri takip etmemiz gereğini ortaya koymuştur. Bu nedenle özverili çalışmalarımız sayesinde 1990’lı yıllara geldiğimizde, Adana’nın en büyük ilçesi olan Osmaniye’nin, matbaacılıktaki teknolojik gelişmelerden çok uzak olduğu artık matbu işlerin Tipo Baskı tekniği yürütülemeceği görülmüştür. Çünkü, artık müşteri kısa zamanda, kaliteli ve ucuz iş istemektedir. Kaliteyi ucuza almak her insanın hakkıdır. Bu nedenle Osmaniye’ye matbaacılık alanında Bilgisayarlı dizgi ve Ofset Baskı sisteminin gelmesi gerekmektedir.

Osmaniye’de ilklere imza atmanın haklı gururunu yaşayan AKDENİZ MATBAASI yine bir ilke imza atarak 1993 yılında Osmaniye’ye BİLGİSAYAR DİZGİ ve OFSET BASKI sistemini kurmuştur. Artık Osmaniye halkı Davetiyesinden Kartvizitine, El ilanından Broşürüne her türlü matbu işini Ofset Baskı sistemi ile yaptırma imkanına kavuşmuştur. Özellikle seçim dönemlerinde siyasi partilerin Belediye Başkanı ve Milletvekili adayları yaptırdıkları afişlerini Osmaniye dışında binbir zorluklarla değil kendi evinde rahatlıkla yaptırabilmektedir. Osmaniye ilçe olmasına rağmen matbaacılık alanında bölgedeki bir çok il’i geride bırakmış AKDENİZ OFSET sayesinde matbu işlerini çağın gereği bir şekilde yaptırmaktadır.

1996 yılına geldiğimizde Osmaniye halkına sunduğumuz matbaacılık alanındaki ilklerin yanısıra basın alanında da bir ilki gerçekleştirmemiz gerekiyordu. OFSET BASKI sistemi ile basılmış bir gazete… İşte bu bağlamda yaptığımız çalışmalar ile 13 Mart 1996 yılında Osmaniye’de ilk OFSET BASKILI Gazete AKDENİZ GAZETESİ haftalık olarak yayım hayatına başladı.

3 Kasım 1996 tarihinde yapılan ara seçimi öncesi il adayı ve seçim öncesi 28 Ekim 1996 tarihinde Resmen İl olduğu ilan edilen Osmaniyemizde Ofset Baskılı bir gazetenin olması ve Osmaniye’deki gelişmelerin, siyasilerin seçim çalışmalarının böyle bir gazetede boy boy resimlerle yayımlanması Osmaniye kamuoyu tarafından takdirle karşılanmakta idi.

Osmaniye artık Türkiye’nin 80. Vilayetiydi ve Osmaniye halkına matbaacılık ve Gazetecilik alanında sunduğumuz yenilikler yetmezdi.

Yine ilklere imza atmamız gerekiyordu. Bu kez sadece matbaacılık alanında değil Gazetecilik alanında da atılım yapmalıydık. Osmaniye halkına “Günlük, sıcak haber” sunmalıydık, ayrıca devir bilgisayar devriydi ve esnafından kamu kurumuna herkes artık evraklarını bilgisayardan çıkartıyordu. Osmaniye’ye SÜREKLİ FORM baskı tekniğinin gelmesi gerekiyordu ve yine bir ilke imza atmalıydık. 2002 yılında önce AKDENİZ GAZETESİ’ni günlük yayım hayatına geçirdik sonra da AKDENİZ SÜREKLİ FORM tesisini kurduk. Artık Osmaniye halkı günlük sıcak habere kavuşmuş, sürekli form baskılarını ise İl dışında çeşitli izinler alarak yaptırma zorluğundan kurtulmuştur.

Bu arada her geçen gün sektördeki gelişmeler bizim yeni atılımlar yapmamız gerektirdiğini göstermektedir. Şu anda teknolojik ve makina parkı bakımından matbaamız bölgenin gözde matbaaları arasında olup bir çok büyükşehir ile yarışacak durumdadır.

Yeniliklerimiz devam ederken, Tesisimiz çok yakında daha geniş ve ferah bir ortama taşınma hazırlıklarını devam ettirmektedir.

Lutfi Taner DENİZ

İşletmeci

Tasarım X GRUP